قرن‌هاست که انسان‌ها به منظور راهنمایی به آسمان‌ها نگاه کرده‌اند. ستاره ها و سیارات همیشه حس شگفتی را القا می‌کنند. بسیاری از تمدن‌ها چهره الهی را در آسمان‌ها می‌دیدند. یک رقص کیهانی در مقیاسی بزرگ و یکی در مقیاس درون برای هر یک از ما جاری است. به طور ساده، آسترولوژی یا طالع بینی مطالعه ارتباط بین موقعیت‌های نجومی سیارات و وقایع روی زمین است. آسترولوژرها (اخترشناسان) بر این باورند که موقعیت خورشید، ماه و سیارات در بدو تولد شخص، تأثیر مستقیمی بر شخصیت آن فرد می‌گذارد. تصور می شود این مواضع بر سرنوشت یک شخص تأثیر بگذارد، اگرچه بسیاری از آسترولوژرها آگاه هستند که اراده آزاد نقش بزرگی در زندگی هر فرد دارد.

ما در آسترومید برین باوریم که آسترولوژی می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند و سرگرم کننده برای درک

خودمان، دیگران و دنیای اطراف ما استفاده شود. ما ازچیزهای مختلفی مثل زبان (تکلم) و واژگان برای تعریف و درک جهان استفاده می‌کنیم. به عنوان مثال،ما می توانیم از روانشناسی برای کشف رفتار انسان استفاده کنیم. به همین ترتیب آسترولوژی ابزاری غنی برای درک شخصیت انسانی در اختیار ما می‌گذارد و به منظور ارتباط بین نگرش و مشاهدات خود با دیگران زبانی را به ما ارائه می دهد.

اگرچه ما می‌توانیم نمودار چارت (که به آن نقشه تولد یا زایچه نیز گفته می شود) را به عنوان یک “پنجره‌ فضایی” برای هر فرد یا رویدادی به کار گیریم اما هرگز نباید از آن استفاده کنیم تا دیگران را قضاوت کنیم یا به افراد برچسب بزنیم. نباید از آن به عنوان تبرئه و بهانه‌ای برای رفتار خود استفاده کنیم! ما هرگز نمی‌توانیم ادعا کنیم که مطلقاً همه چیز را در مورد کسی می‌دانیم فقط به این دلیل که ما نمودار چارت آنها را در اختیار داریم.

این ایده خوبی است که به آسترولوژی به عنوان یک زبان ناقص نزدیک شوید. حتی اگر طالع‌بینی کامل و عالی بود، دلیلش ما نیستیم، بنابراین تفسیرهای ما هرگز نمی‌توانند در هر جایی بی‌نقص در نظر گرفته شوند. از این رو نسبت به هرکسی که ادعا می کند آسترولوژر است و همه چیز را می‌داند یا پیش‌بینی‌های شوم و هولناکی انجام می‌دهد احتیاط کنید. این نوع عمل نه تنها غیر مسئولانه و گمراه‌کننده است بلکه می تواند بر زندگی کسانی که به آسترولوژی اعتقاد دارند تأثیر نامساعدی بگذارد.

خوشبختانه، اکنون بر خلاف گذشته بدست آوردن چارت تولدتان بسیار راحت شده است. کافیست که اطلاعات مربوط به تولدتان را در دست داشته باشید و به سایتی با یک برنامه نرم افزاری تولید چارت آسترولوژی مراجعه کنید. برای اینکه بتوانید چارت خود را تفسیر کنید ابتدا باید مفهوم سمبل‌ها را یاد بگیرید.

آیا آسترولوژی یک علم است؟

آسترولوژی بیشتر در رده متافیزیک قرار می گیرد و شبیه به زمینه های دیگری است که در تئوری های باستانی به عنوان الگوهای انرژی پایه‌گذاری شده‌اند، مانند فنگ شویی، طب سوزنی و یوگا. آسترولوژی در سطوح بالاتر، تسلط بر مهارت خاص و هنرهای شهودی است. به عنوان اولین نظم شناخته شده از هستی، مدتها قبل از تاریخ ثبت شده و “مادر همه علوم” خوانده شده است.

هیچ تئوری واحدی در زمینه آسترولوژی وجود ندارد. فرهنگ‌های باستان همگی با اشکال خاص خود کار می کردند که برخی از آنها در آسترولوژی رایج غربی امروزی ترکیب و تکامل یافته‌اند. فرهنگ‌های شرقی نیز به روش‌های مختلف خودشان عمل می کنند: آسترولوژی چینی، ودیک و تبتی از مشهورترین آن‌هاست. حتی در آسترولوژی غربی، روشها و فلسفه‌های متنوعی وجود دارد.

ساعت آسمانی

آسترولوژی بر این باور است که حرکات سیارات بر لحظه های زمان تأثیر می گذارد. از آنجا که ما بخشی از سرگذشت جهان هستیم، لحظه تولد ما که در ساعت آسمانی ثبت شده است، پرمعنی و هدفمند است. سیارات همچنان که به حرکت خود ادامه می‌دهند، با انرژی‌های چارت زمان تولد ما درگیر می‌شوند.

دانش‌آموزان آسترولوژی امروزه می توانند از اسطوره‌ها و افسانه‌ها، تداعی سمبل‌ها و فرزانگی آسترولوژرهای قدیمی بهره ببرند تا به زبان شهودی خودشان دست یابند. چرخه‌های سیارات به دو دسته تقسیم می‌شوند: طولانی (سیارات بیرونی نسبت به زمین که نشان‌دهنده‌ی روندهای نسلی است) و کوتاه (سیارات درونی؛ مانند سفر سالانه خورشید از طریق زودیاک).

شناخت خود

آسترولوژی ابزاری باورنکردنی برای کشف خود است، مهم نیست که چقدر تصمیم دارید آن را بکار گیرید. در ابتدا ممکن است قطعات پازل مناسب به نظر نیایند. اما اگر شروع به چسباندن قطعات کنید، در یک نقطه خاص مثل آهنربا به هم می‌چسبند و ارکسترهای رقص کیهانی منطقی بنظر می‌آیند.

اگر زندگی مانند یک سلسله رویدادهای بی‌معنی به نظر برسد، آسترولوژی می تواند تسلی‌بخشی باشد که رویدادها شاید بنا به دلایلی رخ داده است. می تواند روی تناقضات درونی و نقاط قوت ذاتی نوری بتاباند. چارت تولد به عنوان یک نقشه روح، راهنمایی برای درک خود است که هرگز در کشف لایه های جدید درون از کار نمی‌افتد.

نشان شما چیست؟

وقتی شخصی “نشان” شما را می‌پرسد، چه بداند چه نداند به نشان خورشید و موقعیت آن در زودیاک در هنگام تولدتان اشاره می‌کند.

آسترولوژی نشان خورشید اطلاعات زیادی به دست می‌دهد. با این حال با کمی تفکر متوجه می‌شویم که تقسیم کل جمعیت بشر تنها به ۱۲ دسته (۱۲ نشان خورشید) بسیار ساده‌انگارانه است. حقیقت این است که هر فردی روی این سیاره بسیار پیچیده است.

اگرچه نشان خورشید پرمعنی است اما غیر از آن چیزهای بسیار بیشتری برای طالع‌بینی وجود دارد. در حقیقت، آسترولوژی دقیقاً به همان اندازه که لذت بخش (و گاهی اوقات دیوانه کننده! ) است، مانند خود یک شخص نیز پیچیده است. علاوه بر نشان خورشید، هر فرد دارای نشان ماه، نشان مرکوری (عطارد) ، نشان ونوس (زهره)، نشان مارس(مریخ) و… است. هر یک از سیارات و اجسام نورانی در خانه‌های بخصوص (جمعاً ۱۲ خانه وجود دارد) در چارت قرار می‌گیرند و اعتقاد بر این است که شخصیت تحت تاثیر سیارات، اجسام نورانی و ارتباطی که با یکدیگر دارند است.

آسترولوژرها این روابط را با مقیاس درجات به دست می‌آورند که مشخص می‌کند جنبه (زاویه) ای را تشکیل می دهند یا نه. سبک و اصلاحات بیشمار دیگری می‌تواند مورد مطالعه قرار گیرد و این تحلیل ساده‌ی نمودار چارت است. آسترولوژرها می توانند به انواع سیستمهای دیگر مانند تکنیک آسترولوژی پردکتیو (پیش‌بینانه)، سیناستری (بررسی روابط) و موارد دیگر متوسل شوند. به راستی که مطالعه آسترولوژی بسیار پیچیده است. شما واقعاً می توانید یک عمر را صرف مطالعه آن کنید!

یادگیری آسترولوژی می تواند یک سرگرمی و تلاشی ارزشمند باشد، به خصوص برای کسانی که علاقه زیادی در کسب دانش بیشتر درباره خود، دیگران و زندگی آن‌ها دارند. دانش‌آموزان مبتدی  آسترولوژی می توانند روند یادگیری را یک قدم در هر زمان انجام دهند، مثلاً با نشان‌های خورشیدی شروع کنند و بعد به سمت مطالعه ماه و موارد دیگر بروند. یک پاداش شگفت انگیز برای این روش گام به گام وجود دارد و آن آشکار و گسترده شدن تدریجی چارت خودتان و چارت کسانی که دوستشان دارید است!

شما  میتوانید برای دریافت آموزش های آسترولوژی به صفحه اینستاگرام ما مراجعه کنید

*یادداشت: در پایین این صفحه نوار ابزاری موجود است که نمادهای زودیاک در آن ترسیم شده است. با کلیک بر روی هر یک این نشان‌ها، شما را برای تفسیر به صفحه مربوطه در وب‌سایت ما منتقل می‌کند

آسترولوژی چیست؟