بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان سال نو قمری را جشن می گیرند که با دومین ماه نو پس از انقلاب دسامبر مشخص می شود. در آسترولوژی چینی، شروع سال قمری همچنین نشان دهنده تغییر به یک نشان جدید حاکم بر زودیاک است.

در آسیای شرقی از دیرباز روز ۳۰ ژانویه یعنی ۱۰ بهمن، معروف به جشن سَدَه یا آبان‌روز را جشن می‌گرفتند و روی بام‌ها آتش روشن می‌کردند.

آسترولوژی چینی شامل ۱۲ نشان زودیاک است که هر کدام توسط یک حیوان متفاوت و پنج عنصر چوب، آب، فلز، خاک و آتش اداره می شوند. با شروع سال نو قمری ۲۰۲۲، که در ۳۱ ژانویه یا ۱ فوریه قرار دارد، بسته به منطقه زمانی شما، حاکم زودیاک چینی به ببر آبی تبدیل می شود.

ببر حیوانی خشن، دلیر و شجاع است و نشان می دهد که سال قمری پیش رو سالی است که می توانیم بر ترس های خود غلبه کنیم و به اهداف مان برسیم.

سال ببر به ما این امکان را می دهد که از قدرت درونی خود بهره ببریم و بدانیم که وقتی ذهن خود را به چیزی معطوف می کنیم هیچ‌چیز وجود ندارد که نتوانیم به آن برسیم. در واقع، سال ببر اغلب زمانی که صحبت از پیشرفت شغلی به میان می آید، نشانه مثبتی است.

اگر رویاهای بزرگ، هدفی جسورانه یا پروژه ای دارید که می خواهید آن را محقق کنید، سال ببر اعتماد به نفس و حمایتی که برای تحقق آن نیاز دارید را ارائه می دهد.

با این حال، به خاطر داشته باشید که ببر موجودی صبور است که زمان می برد تا طعمه خود را شکار و حرکت خود را انجام دهد. در حالی که می‌توانیم کاملاً جهش کنیم و گام‌های متهورانه برداریم، همچنین باید صبور باشیم و اطمینان داشته باشیم که همه چیز در زمان‌بندی عالی هماهنگ می‌شود. درست مانند ببر برای شکار طعمه خود، ما می توانیم حرکات حساب شده انجام دهیم، صبور باشیم و منتظر فرصت عالی برای جهش باشیم.

در آسترولوژی چینی، سال ببر تغییرات ناگهانی را به همراه دارد و می تواند تعادل قدرت و پول را تغییر دهد. وقتی به طور جمعی شروع به بررسی آنچه واقعاً برایمان ارزش دارد می کنیم، ممکن است این تجلی را در دنیای اطراف خود مشاهده کنیم.

آسترولوژی غربی نیز از این ایده در سال ۲۰۲۲ پشتیبانی می‌کند، زیرا امسال انرژی شناور در کیهان احتمالاً چیزهایی که برای ما ارزش دارند و چیزهایی را که در سطح شخصی و اجتماعی شایسته می دانیم  را تغییر خواهد داد.

ارزش‌های ما قابل بررسی هستند، و با این بررسی، ممکن است متوجه آغاز اولویت‌بندی چیزها و روش‌های جدید در زندگی‌مان شویم.

ببر نه تنها یک موجود قدرتمند و شجاع است، بلکه یک موجود بسیار شهودی نیز هست. حس ششم دقیقی دارد و می تواند چیزهایی را در محیط خود درک کند که ما نمی توانیم.

در سال ببر، ما می‌توانیم برخی از این مهارت‌های شهودی را به کار بگیریم و از آنها برای کمک به تصمیم‌گیری‌های خود به جلو استفاده کنیم. با اعتماد به صدای درونی خود و توجه به نشانه های ظریف محیط خود، ممکن است متوجه نشانه ها و سرنخ هایی شویم که کیهان برای راهنمایی مان ارسال می کند.

عنصر آب همچنین انرژی های شهودی سال نو قمری ۲۰۲۲ را افزایش می دهد. عنصر آب نیز می تواند احساسات ما را افزایش دهد و ما را نسبت به انرژی های دنیای اطرافمان حساس تر کند.

احساس حساسیت بیشتر می تواند یک ابرقدرت باشد و به ما کمک کند به فرکانس های کیهان متصل شویم و به ما این امکان را می دهد که با همه چیز احساس یکپارچگی کنیم. اما اگر از خود محافظت نکنیم یا برای مراقبت از انرژی خود تلاش نکنیم، احساس حساسیت مفرط نیز می‌تواند خسته کننده و طاقت فرسا شود.

برداشتن گام‌های اضافی برای محافظت از بدن انرژیکی‌تان امسال مهم خواهد بود، و ما می‌توانیم با کار کردن با قدرت شفابخش آب این کار را انجام دهیم.

آب ارتعاش را در خود نگه می دارد، بنابراین شارژ کردن یک لیوان آب قبل از نوشیدن، تعیین هدف قبل از رفتن به حمام یا دوش گرفتن، یا گذراندن وقت کنار آب و دریاچه، همه راه هایی هستند که می توانیم با قدرت شفابخش آب ارتباط برقرار کنیم.

عنصر آب همچنین نشان می‌دهد که امسال باید حاضر و آماده باشیم تا با جریان برویم. ممکن است برای ما سخت باشد که در پای خود احساس ثبات یا امنیت کنیم، اما اگر به ریتم امواج بپیوندیم، زمان بسیار آسان تری نسبت به مبارزه با آن خواهیم داشت.

در آسترولوژی غربی، یک کشش قوی برای ایجاد امنیت و یک بنای محکم در سال ۲۰۲۲ وجود دارد. شاید انرژی ببر آبی به ما یادآوری کند که در حالی که می‌توانیم پایه‌های خود را بسازیم و برای ایجاد احساس امنیت قدم‌هایی برداریم، اما نمی‌توانیم خیلی به خود وابسته شویم. شاید همچنان که در طول سال پیشرفت می کنیم، حالت خاصی از تسلیم هنوز مورد نیاز باشد.

آب همچنین انرژی بسیار خلاقانه ای است، که نشان می دهد این سال نو قمری می تواند به ویژه برای پروژه های خلاقانه مطلوب باشد.

آسترولوژی غربی نیز از این ایده حمایت می کند که ژوپیتر بیشتر سال را در نشان آب پایسیس می گذراند. در پایسیس، ژوپیتر همچنین به نپتون، خدای دریا می پیوندد و نیروی خلاق و شهودی عنصر آب را تقویت می کند.

در سال ببر آبی، و با ژوپیتر و نپتون هر دو در پایسیس ، عنصر آب بسیار قوی خواهد بود. ما همچنین ممکن است شاهد انعکاس این موضوع درون مادرطبیعت با افزایش بارندگی یا حتی سیل یا امواج سونامی باشیم.

همچنین ممکن است توجه ما به راه‌هایی جلب شود که بتوانیم پایداری بیشتری در مورد تامین آب و تصفیه و مدیریت آب ایجاد کنیم.

سال ببر آبی سال جاه طلبی، شجاعت، شهود و خلاقیت است. در اینجا چند مرحله عملی وجود دارد که می توانید برای تجسم این انرژی بردارید:

 

  • ترس یا باور محدود کننده ای که شما را عقب نگه می دارد را کنار بگذارید
  • خود را با هر فکری که با “من به اندازه کافی خوب نیستم…” شروع می شود درگیر نکنید و ببینید آیا می توانید آن را به “چه می شود اگر می توانم…” تغییر دهید.
  • یک جهش شجاعانه انجام دهید تا چیز جدیدی را امتحان کنید
  • راه هایی برای افزایش رضایت شغلی خود بیابید
  • در ارزش های خود و آنچه واقعا برای شما مهم است تجدید نظر کنید
  • صبور باشید، منتظر لحظه مناسب برای اقدام باشید
  • با انرژی درونی گربه خود ارتباط برقرار کنید – بفهمید که این برای شما چه معنایی دارد
  • برای شفا از آب استفاده کنید – قبل از نوشیدن یک لیوان آب با نیت آن را شارژ کنید، حمام کنید، زمانی را در نزدیکی دریا بگذرانید و غیره.

۸ نکته جادویی برای روز سال نو چینی

پیش بینی‌های سال نو چینی: ۲۰۲۲، سال ببر آبی

آسترولوژی چینی: سال ببر آبی ۲۰۲۲