آسترولوژی شهودی: برگشتی مرکوری

خردادماه ۱۴۰۰

 

مرکوری در ۸ خرداد/ ۲۹ می ۲۰۲۱ در نشان حاکمیت خود دوقلو وارد دومین برگشتی سال خود می شود.

برگشتی ها زمانی رخ می دهند که به نظر می رسد یک سیاره در حال حرکت به عقب است. البته، در واقع این کار رخ نمی دهد، اما از نقطه ای که ما در اینجا روی زمین ایستاده ایم، چنین به نظر می رسد که سیاره ردپای خود را از طریق زودیاک دوباره ردیابی و بازخوانی می کند.

همانطور که باستانیان شاهد این بودند، آنها معتقد بودند که برگشتی ها برای همگان زمانی است برای برگشتن به عقب تا گام هایی که برداشته ایم را دوباره ردیابی کنیم، و یک بار دیگر به عادات، نگرش ها و رفتارهای گذشته خود، قبل از پیشرفت به جلو نگاهی بیاندازیم.

همانطور که مرکوری سیاره ارتباطات، قراردادها، تکنولوژی، حمل و نقل، و رسانه است، برگشتی آن زمانی است که این چیزها ممکن است کمی بیشتر به هشیاری آگاهانه ما نیاز داشته باشند.

برگشتی مرکوری، در نشان حاکمیت خود دوقلو، همچنین می تواند اثرات کلی آن را تقویت کند و یک نور افکن بر چگونگی انتخاب مان برای ارتباط و کانکت با خودمان و اطرافمان روشن کند.

ارتباطات در واقع یک شکل از هنر است. از طریق صدای‌مان است که می توانیم با حقیقت خود ارتباط برقرار کنیم، باورهایمان را تأیید کنیم، زمینه روابط را بریزیم و حتی واقعیت‌مان را خلق کنیم.

به نظر می رسد برقراری ارتباط آسان است، اما لایه‌های درگیر بسیاری وجود دارد! هر یک از ما نگرش‌ها، سیستم‌های اعتقادی و روش‌های ارتباطی مختص خودمان را داریم که می تواند تجارب متفاوتی برای‌مان رقم بزند. خیلی وقت‌ها این عدم ارتباط یا ارتباط نادرست است که ریشه اکثر درگیری‌ها است.

در دنیای امروز، ما به وسیله ی موبایل و کامپیوتر، از فرصت‌های زیاد ارتباطی با دیگران اشباع شده ایم.

با برگشتی مرکوری در دوقلو، این فرصتی است برای ما تا مکث کنیم، عقب بنشینیم و در مورد چگونگی برقراری ارتباط با دیگران و یونیورس تأمل کنیم.

برگشتی مرکوری زمانی است برای گرفتن یک نفس عمیق و بررسی اینکه چگونه اطلاعاتی که جذب می‌کنیم و همچنین تکنولوژی مورد استفاده مان، آگاهانه یا ناخودآگاه، بر تصمیمات‌مان، سبک‌های ارتباطی‌مان، سلامت روان و تندرستی کلی ما تأثیر می گذارد.

زمانی که ما از اطلاعات، اخبار، و نظرات دیگران پر هستیم، ممکن است شنیدن صدای واقعی و اصیل‌مان سخت شود.

ما می توانیم احساس کنیم که برای همگام شدن با وضعیت موجود، تحت فشار قرار گرفته‌ایم یا حتی می توانیم خود را در ذهنیت و افکار جمع، گم و تلف کنیم.

تحت طلسم این برگشتی مرکوری، تصمیم به جذب اطلاعات دنیای اطراف، آگاهانه صورت می‌پذیرد؛ بنابراین شاید از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید یا از رد و بدل اخبار دست بکشید. در عوض، از زمان خود برای عقب نشینی و عزلت در یک فضای آرام استفاده کنید و یاد بگیرید ندای درونتان که با شما سخن می‌گوید را بشنوید.

وقتی با صدای درون‌مان ارتباط بگیریم، قدرت فوق‌العاده‌ای به دست میآوریم. ما می‌توانیم ارتباطات‌مان را زلال و در آن احساس اطمینان و اعتماد به نفس کنیم.

وقتی در ابراز خودمان و اینکه واقعا چه احساسی داریم آزاد هستیم، این کار می تواند الهام بخش دیگران باشد تا همان کار را انجام دهند و به اطرافیان‌مان اجازه دهد تا بدانند که ما دقیقاً در کجا ایستاده‌ایم و می‌خواهیم با ما چگونه رفتار شود.

به طور قطع حرف زدن دراین باره و دسترسی به این فضای واقعی و خالص درون، کاری آسان نیست، اما اولین گام برای رسیدن به آن، رفتن به درون، یادگیری خاموشی و سکون، زدودن آت و آشغال‌های ذهنی، و گوش دادن به صدایی است که در درون سکنی دارد.

مراقبه ابزاری خارق العاده برای حمایت از این امر است، اما همچنین یادداشت برداری روزانه و جملات تاکیدی و انگیزشی، گذراندن وقت در طبیعت و کار با انرژی‌های کیهانی نیز از ابزار این برگشتی مرکوری است.

همچنانکه که ما حتی با زمزمه ای از صدای واقعی و معتبرمان ارتباط می گیریم، می توانیم روشن تر و واضح تر تصمیم بگیریم، و درک بیشتری نسبت به هر گونه ارتباط غلط داشته باشیم. ما همچنین کمتر احتمال دارد که چیزی بگوییم یا کاری انجام دهیم که بعداً ممکن است پشیمان شویم.

هر دوی مرکوری و دوقلو به چاکرای گلو مرتبط اند و آن را مکانی خوب برای تمرکز در طول این برگشتی مرکوری ساخته اند.

چاکرای گلوی ما دارای نوری درخشان و آبی رنگ از انرژی است که در وسط گردن ما جریان دارد. از این مکان است که ما می توانیم با صدای واقعی مان ارتباط برقرار کنیم، با حقیقت مان کانکت شویم و روشن و متفکرانه صحبت کنیم. (مقاله چاکرای گلو به زودی)

در زمان این برگشتی مرکوری خردادماه، ما همچنین پلوتو و سترن را در برگشتی خواهیم داشت. این یک کاهش سرعت در انرژی های کیهانی ایجاد می کند، که احتمالا با توجه به این برگشتی مرکوری و نیز فصل گرفتگی، اخباری را با رنگ تحول و پاکسازی بالا خواهد آورد.

اگر مسائل ارتباطی در این مدت برای شما تحریک و متزلزل شود، ممکن است رفتن به درون مفید واقع شود، همچنین ذهن تان را پاک کنید و با قلبتان ارتباط برقرار کنید و در مورد اینکه صدای خلوص تان چه می گوید روشن و زلال بمانید.

هنگامی که شما صاف و روشن هستید، مکالمات چالش برانگیز و درک افکار و احساسات واقعی تان توسط دیگران آسان تر می شود.

برگشتی مرکوری همچنین یک زمان فوق العاده برای ارتباط با شهود است که با نزدیک شدن به نقطه انقلاب ۲۰-۲۱ ژوئن (پایان خردادماه) کاملا مورد حمایت قرار می گیرد.

مرکوری دوباره در ۲۲ ژوئن، اندکی پس از انقلاب، مستقیم خواهد شد و پس از این زمان، ممکن است با صدای اصیل مان احساس کانکت و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم. ما حتی ممکن است چیزی در مورد سبک ارتباطی و بهترین راه برای کسب اطلاعات از جهان پیرامون مان آموخته باشیم.

در حالی که مرکوری در ۱ تیر/۲۲ ژوئن برگشتی خود را ترک می گوید، تا ۱۶ تیر/۷ ژولای طول خواهد کشید تا به سرعت و قدرت سابق خود بازگردد.

 

برگشتی مرکوری خردادماه