آسترولوژی شهودی: برگشتی ونوس ۲۰۲۱-۲۰۲۲

ونوس (ناهید-زهره) یکی از درخشان‌ترین ستاره‌های آسمان شب ماست. هنگامی که ونوس در شب ظاهر می‌شد، اخترشناسان باستانی آن را ستاره شامگاهی ونوس می‌خواندند. آن‌ها سپس شاهد فرورفتن ونوس در زیر سطح افق بودند که چند هفته بعد در ساعات اولیه صبح ظاهر می‌شد. آنها از این ونوس به عنوان ستاره صبحگاهی ونوس یاد کردند.

انتقال ونوس از عصر به ستاره صبح، یک مرگ و تولد دوباره است. ونوس آسمان عصرمان را ترک می‌کند تا دوباره زیر نور خورشید متولد شود.

ونوس نشان‌دهنده قلب ما، توانایی ما برای دوست داشتن و دوست داشته شدن و روابط ما است. وقتی ونوس این دگردیسی را از ستاره عصر به ستاره صبح تجربه می کند، همه این مناطق برای تولد دوباره آماده می‌شوند.

به عنوان بخشی از این سفر ۱۸ ماهه دگردیسی، ونوس وارد مرحله‌ای می شود که به عنوان برگشتی( رتروگرید) شناخته می‌شود. در طول این مرحله برگشتی، ونوس یک ستاره عصر یا صبح نیست، بلکه در حال رقصیدن بین حالت‌ها است چراکه او در دنیای زیرین حرکت می‌کند.

ونوس در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۱ در زودیاک تروپیکال در نشان کپریکورن وارد این مرحله دنیای زیرین می‌شود. او سپس در ۲۹ ژانویه ۲۰۲۲ به عنوان یک ستاره صبحگاهی کامل از حالت رتروگرید بیرون خواهد آمد.

این دگرگونی ونوس نشان‌دهنده دگرگونی در زندگی ما در مورد عشق، مسائل قلبی و روابط ما است.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید ونوس نه تنها بر روابط عاشقانه بلکه بر روابط‌مان با پول و چیزهایی که برای‌مان ارزش دارند نیز حکومت می‌کند.

انرژی ونوس به ما کمک می کند تا تصمیم بگیریم برای چه چیزی ارزش قائل هستیم و چه چیزی ارزش وقت‌مان را دارد. این به ما کمک می‌کند تا بفهمیم چه چیزی ارزش انرژی‌مان را دارد.

همانطور که ونوس وارد برگشتی می‌شود، همه این مناطق برای ما برجسته می‌شوند و ما تشویق می‌شویم که هر الگو، رابطه یا نگرشی را که دیگر از بالاترین رشدمان حمایت نمی‌کند، دوباره متولد کنیم.

همانطور که ونوس وارد برگشتی می‌شود، هر نقطه‌ضعفی در روابط‌مان با دیگران نیز ممکن است ظاهر شود و ما را به چالش بکشد تا در مورد تعاملات خود و نحوه انتخاب‌مان فکر کنیم.

برگشتی ونوس همچنین می‌تواند مسائل مربوط به سلامتی‌مان را مطرح کند، به‌ویژه وقتی صحبت از اندام تناسلی باشد. از آنجایی که ونوس بسیار با قلب مرتبط است، ممکن است متوجه شویم که تجلی احساسات‌مان در سطح فیزیکی آسان‌تر است.

انرژی‌های برگشتی ونوس ممکن است برای همه ما متفاوت ظاهر شود، اما ریشه یکسان است. همه ما به چالش کشیده شده‌ایم که قلب‌هایمان را بگشاییم، عشق بیشتری پیدا کنیم، و روابطمان را عمیق‌تر و تقویت کنیم، نه فقط با دیگران، بلکه با پول و چیزهایی که برایمان ارزش دارد.

برگشتی ونوس در کپریکورن ۲۰۲۱-۲۰۲۲

ونوس در نشان کپریکورن به برگشتی می‌رود و در بیشتر زمان برگشتی نزدیک به سیاره پلوتو معلق خواهد بود.

از آنجایی که انرژی پلوتو نزدیک است، انرژی برگشتی و انرژی‌هایی که تجربه می‌کنیم را طعم می‌دهد.

حضور پلوتو باعث قدرت می‌شود و این ممکن است در کانون توجه قرار بگیرد که ما در رابطه با روابطمان باید بیشتر در قدرت خود باشیم. همچنین ممکن است در مواردی که در هر یک از روابط زندگی‌مان جنگ قدرت یا عدم تعادل وجود دارد توجه‌مان را جلب کند.

تحت این انرژی، زمانی که صحبت از پیروی از قلب و ارتباط با خرد آن به میان می‌آید، ممکن است نیروی تازه‌ای کشف کنیم.

قلب ما می‌تواند منبعی باورنکردنی از قدرت در سطوح مختلف باشد، و این چیزی است که ممکن است در طول این برگشتی در سطح عمیق‌تری به آن پی‌ ببریم.

از آنجایی که ونوس بر پول نیز حکمرانی می‌کند، این دوره برگشتی می‌تواند نوری را بر روابط‌مان با درخشش فراوان بتاباند و شاید حتی الهام بخش منابع جدید و خلاقیت در درآمد باشد. ونوس و پلوتو در کنار یکدیگر نیز نشانه مثبتی برای کسب امتیاز و درآمد از پروژه‌های گذشته هستند.

نشان کپریکورن انرژی بسیار خاکی، تمرکزیافته و عملی برای کارکردن است، بنابراین هر چیزی که تحت این برگشتی به هم زده شود، به احتمال زیاد به راه حلی بالغ و عملی نیاز دارد.

در واقع، یکی از بهترین راه‌ها برای کار با انرژی قوی کپریکورن این است که مسئولیت خود، اعمالتان و انرژی‌ای که به دنیا می‌دهید را بر عهده بگیرید.

انرژی کپریکورن همچنین می‌تواند گاهی از ما بخواهد که چیزها را به شیوه‌ای سیاه و سفیدتر ببینیم و مرزهایی را در جایی که لازم است تعیین کنیم.

چگونه می‌توانید مالکیت کامل روابطی را که حفظ می کنید، سلامت مالی خود و نحوه گذراندن وقت‌تان را به دست گیرید؟

اگر از این منظر به آن فکر کنید، ممکن است متوجه شوید که این برگشتی ونوس به شما کمک می‌کند تا در این مناطق به سطح جدیدی از بلوغ و ثبات برسید.

تاریخ هایی که باید مراقب برگشتی ونوس ۲۰۲۱-۲۰۲۲ باشید

تحت این برگشتی ونوس، چند تاریخ وجود دارد که در آن این انرژی در قوی‌ترین حالت خود خواهد بود.

۱۷/۱۸ نوامبر ۲۰۲۱- ونوس وارد فاز سایه می‌شود

همانطور که ونوس وارد برگشتی می‌شود، در زودیاک به سمت عقب حرکت می‌کند. در این روز است که او به دورترین نقطه‌ای می‌رسد که هنگام سفر برگشتی به آنجا حرکت خواهد کرد. از این روز به بعد، ونوس در مرحله سایه قرار دارد. می‌توانید این مرحله را زمانی در نظر بگیرید که ونوس آماده ورود به دنیای زیرین است. مسائل قلبی و مسائل مربوط به امور مالی ما که در این زمان متلاطم هستند، ممکن است زمانی که ونوس عمیق‌تر به عقب‌نشینی خود می‌رود، دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

۱۹ دسامبر ۲۰۲۱- ایستگاه های برگشتی ونوس

این روز قدرتمندی برای انرژی ونوس است. در این زمان، انرژی ونوس بسیار بالاست و ما ممکن است شروع به احساس تکان‌های آینده کنیم. ونوس بر فضای قلب‌مان حکومت می‌کند، بنابراین ممکن است اتفاقاتی را احساس یا تجربه کنیم که چاکرای قلب‌مان را تحریک می‌کند یا به ما الهام می‌دهد که قلب خود را بیشتر بگشاییم.

۸/۹ ژانویه ۲۰۲۱- ونوس با خورشید همسو می‌گردد

ونوس هنوز صبح‌ها قابل مشاهده نیست، اما این اولین لحظه‌ای است که او به عنوان یک ستاره صبح ظاهر خواهد شد. این به معنای تولد دوباره ونوس است. ممکن است در این زمان تولدی دوباره در مرکز قلب‌تان احساس کنید. با این حال، مانند همه چیزهای تازه متولد شده، نمایان شدن کامل این تولد دوباره به زمان نیاز دارد. مانند یک دانه کوچک که تازه شروع به جوانه زدن کرده است. اگر در میان مسائل مربوط به رابطه یا پول کار می‌کنید، این زمانی است که ممکن است شروع به دیدن راه حل‌هایی کنید.

۲۹ ژانویه ۲۰۲۲- ایستگاه های مستقیم ونوس

ستاره صبح ناهید اکنون از دنیای زیرین بیرون آمده است و آماده است تا این فصل جدید را بپذیرد. اکنون انرژی جدیدی از ما و قلب‌مان عبور می‌کند. ممکن است احساس کنیم که دوباره متولد شده‌ایم یا شاید درس‌های این دوره برگشتی اکنون برای ما روشن شده است. هر چیزی که نیاز به آشکار شدن داشته است به آگاهی‌مان رسوخ کرده است.

۲ مارچ ۲۰۲۲ – ونوس فاز سایه را ترک می‌کند

ونوس تا زمانی که از آخرین درجه‌ای که در آن به برگشتی رفت خارج نشود، در فاز سایه است. در این مرحله، انرژی‌ها پاک می شوند و ما آماده شروع دوباره هستیم. ونوس تا ۱۸ ماه دیگر به دنیای زیرین باز نخواهد گشت.

سوالات انگیزشی برگشتی ونوس

  1. چگونه می توانم بیشتر در قدرتم بایستم؟ چه چیزی به من احساس قدرتمند بودن می‌دهد؟
  2. چگونه می توانم با خرد قلبم ارتباط برقرار کنم؟ چه راه‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود در پیگیری پیام‌های قلبم احساس حمایت کنم؟
  3. آیا از روابطی که حفظ می‌کنم احساس قدرت می‌کنم؟ اگر نه، چگونه می‌توانم تعادل بیشتری ایجاد کنم؟
  4. آیا نحوه گذراندن وقتم را آنطور که دوست دارم انتخاب می‌کنم؟ آیا وقتم را صرف چیزهایی می‌کنم که بیشتر از همه برایم ارزش دارند؟
  5. می‌دانم که در حال حاضر شایسته هستم، اما می‌توانم احساس ارزشمندی خود را با …(چه چیزی)… افزایش دهم.
  6. رابطه من با پول…(چگونه)… است
  7. پول برای من چه معنایی دارد…
برگشتی ونوس