دوازده خانه‌ی زودیاک چیست؟

نمودار چارت تولد شما شامل ۱۲ قسمت می‌باشد که هر قسمت بیان‌گر خصوصیاتی است.

در دنیای امروز، آسترولوژی اغلب به عنوان بخشی از زندگی ما تلقی می‌شود.

اگر علاقه و وقت کافی برای کاوش در سطح زودیاک از خورشید، ماه و رایزینگ خود دارید، آسترولوژی یک عمل باستانی بسیار دقیق و جذاب خواهد بود که می‌تواند به شما کمک کند دنیای درونتان را بشناسید. شاید شما از دوستانتان شنیده‌اید که در مورد چارتشان سخن می‌گویند و از خودتان پرسیده باشید که ۱۲ خانه زودیاک برای چیست؟ شنیدن این که “زهره در خانه ۱۰ است” یا اینکه “خانه پنجم در قوچ است” ممکن است برایتان کاملا نامفهوم باشد. اما نترسید. شما جایی را پیدا کرده‌اید که ما با همت خودتان کمک می‌کنیم تا به طور دقیق و کامل خانه‌ها را بشناسید و صحبت سیارات در مورد خودتان را بفهمید.

بیشتر افراد قبلاً تا حدودی با مفهوم علائم و سیارات در آسترولوژی آشنا هستند، اما همه آن سیارات در واقع در طول دوازده خانه زودیاک در چارت تولد شما پخش می‌شوند که هر یک نشان‌دهنده منطقه متفاوتی از زندگی شماست.

هر خانه به معنای واقعی کلمه یک اتاق برای سیارات ساکن در آنجا فراهم می‌کند؛ مکانی که به سیاره این امکان را می‌دهد تا انرژی خاص خود را بروز دهد. هر یک از سیاراتتان در هر خانه در یک بخش از زندگی‌تان تأثیرگذار است. هر یک از خانه های چارت شما به وسیله یکی از دوازده نشان زودیاک حاکمیت خواهد شد که به شما بینش و دید بازتری نسبت به آن منطقه از زندگی‌تان که تحت اداره‌ی آن نشان است می‌دهد.

در مجموع این ۱۲ خانه نمایانگر کلیه زمینه‌های زندگی و تجربه‌های شخص است. خانه‌های یک تا شش به “خانه‌های شخصی” شما یا خانه‌هایی که حول مسائل مربوط به خود شما و زندگی فردیتان هستند شناخته می‌شوند؛ در حالی که خانه‌های هفت تا ۱۲ “خانه‌های میان فردی” یا خانه‌های مربوط به ارتباط شما با افراد و دنیای اطراف شما هستند.

به بیانی خانه ها سیر رشد روحی انسان را در طول زندگی‌مان ترسیم می‌کنند. که نیمه اول این چرخ روی خود متمرکز است، و نیمه دوم آگاهی ما را نسبت به دنیای اطرافمان گسترش می‌دهد.

این ۱۲ خانه، چرخ زودیاک و پایه‌ی هر چارت تولد را می‌سازد. در چارت، هر نشان که بر فراز هر خانه‌ای می‌افتد، آن خانه را حاکمیت می‌کند.

هر خانه همچنین سیاره‌ی حاکم و علامت ذاتی خودش را دارد که ممکن است متفاوت از نوع شخصی شما باشد. به طور مثال خانه اول زودیاک که با نشان قوچ و سیاره مارس حاکمیت می‌شود، می تواند به راحتی در چارت تولد شما در نشان ترازو و با سیاره مرکوری باشد. می دانم کمی گیج‌کننده است.

به یاد داشته باشید، خانه ها مانند عناصر یا سیارات انرژی ندارند. خانه‌ها جایی هستند که این انرژی‌ها در آنجا نمود پیدا می‌کنند؛ در واقع زمینه‌ای برای تجربه‌ها هستند و نه خود تجربه‌ها.

اگر این توضیحات برایتان پیچیده به نظر می‌رسد ، نگران نباشید. ما اینجا به شما در درک خانه ها و همچنین علائم و سیارات موجود در هر یک از آنها کمک می‌کنیم؛ در زیر خلاصه‌ای از مضامین خانه‌ها به صورت کلی ارائه شده است. در صورت علاقه و برای فهم بیشتر میتوانید مقاله کامل آن را به صورت گسترده‌تر از اینجا تهیه نمایید.

شگفت انگیز است که چقدر بینش و بصیرت می‌توانید در زندگی، شخصیت، عادات، روابط و همه چیز خود کسب کنید. به معنای تام این یک کیهان درمانی است.

 

اولین خانه: تصویر خود و خویشتن

رأس خانه‌ی اول یک زاویه‌ی ویژه است به نامASC  ( یا صعودکننده – به عنوان رایزینگ نیز شناخته می‌شود).

خانه‌ی اول یک خانه‌ی زاویه‌ای است. حاکم آن نشان قوچ و حاکم سیاره‌ای آن مارس می‌باشد.

سیما و توصیفی که به دیگران ارائه می‌دهیم، اولین تصوری که ایجاد می‌کنیم، چگونگی شروع کارها، مکانیسم‌های دفاعی‌مان، رابطه ما با محیط بدیهی‌مان، دیدگاه کلی ما از زندگی و ظاهر بدنی‌مان.

 

 

 

دومین خانه: ثروت و خود ارزشی

خانه‌ی دوم یک خانه‌ی دنبال‌کننده است. حاکم آن نشان تارس و حاکم سیاره‌ای آن ونوس می‌باشد.

پول و امور مالی شخصی، احساس ارزش درونی و ارزش‌های پایه‌ای، دارایی‌های شخصی.

 

 

 

سومین خانه: ارتباطات

خانه‌ی سوم یک خانه‌ی سقوط‌کننده است. نشان حاکم آن دوقلو و حاکم سیاره‌ای آن مرکوری می‌باشد.

ذهن بدوی، ارتباطات، تعاملات در محیط بدیهی‌مان، خواهر و برادر و محیط اولیه‌مان، همسایگان، افکار، سفرهای کوتاه، نوشتن و صحبت کردن، نحوه‌ی تنظیم افکارمان، مهارت‌های زبانی، رسانه‌ها و مخابرات.

 

 

 

چهارمین خانه: خانواده، خانه، ریشه‌ها و امنیت

رأس خانه‌ی چهارم یک زاویه به خصوص به نام IC است که سمت‌القدم (مستقیماً زیر پا) نیز نامیده می‌شود.

خانه‌ی چهارم یک خانه‌ی زاویه‌ای است. نشان حاکم آن خرچنگ و حاکم سیاره‌ای آن ماه می‌باشد.

ریشه‌ها و بنیاد روانشناختی ما، خانواده ، زندگی در خانه و وطن، رفتار غریزی، مادر یا نامادری، دودمان،ارتباط ما با گذشته مان، احساس امنیت، زندگی خانوادگی، املاک و مستغلات.

 

 

 

پنجمین خانه: بیان خود، خلاقیت ،لذت و عاشقانه‌ها

خانه‌ی پنجم یک خانه‌ی دنبال‌کننده است. نشان حاکم آن لئو و حاکم سیاره‌ای آن خورشید می‌باشد.

ابراز خلاقانه‌ی خود، لذت و برنامه‌های تفریحی، بازی در همه شکل، معامله و قمار، سرگرمی‌ها، کارهای ذوقی و مشغولیات، نگرش نسبت به عشق، روابط عاشقانه، معشوقه‌ها بر خلاف شریک زندگی، نگرش نسبت به تفریح، نمایش و درام، لباس و آراستگی و زینت‌ها.

 

 

 

ششمین خانه: کار و سلامتی

خانه‌ی ششم یک خانه‌ی سقوط‌کننده است. نشان حاکم آن خوشه و حاکم سیاره‌ای آن مرکوری می‌باشد.

کار و وظیفه (بر خلاف حرفه)، فن و روش، زندگی روزانه، نظم، تهذیب و بهبودی خود، سلامتی، تغذیه، نگرش به غذا، خدمات، نگرش به خدمات و همکاران، مفید بودن، حیوانات خانگی، نگرش به امور روزمره و سازماندهی، چگونگی پالایش و عالی ساختن خودمان.

 

 

هفتمین خانه: ازدواج و مشارکت‌ها

رأس خانه‌ی هفتم یک زاویه‌ی ویژه به نام DSC است (یا نزول‌کننده).

خانه‌ی هفتم یک خانه‌ی زاویه‌ای است. نشان حاکم آن ترازو و حاکم سیاره‌ای آن ونوس می‌باشد.

مصاحبت و همراهی، تغییر ایگو، شراکت‌ها، یک به یک رابطه‌ها، ازدواج، اولین ازدواج، “نیمه‌ی دیگر”، شرکای تجاری، رقبا، سایه‌ی خودمان، وکلا، واسطه‌ها، مشاوران، قراردادها.

 

 

 

هشتمین خانه: تمایلات جنسی و دگرگونی

خانه‌ی هشتم یک خانه‌ی دنبال‌کننده است. نشان حاکم آن عقرب و حاکم سیاره‌ای آن پلوتو می‌باشد.

تحول و بحران، نگرش ما به بحران و تغییر، شهوت، سکس، مرگ و تولد دوباره، رشد شخصی و دگرگونی، احیا، منابع شریک زندگی‌مان، اعتیاد، روانشناسی، پول دیگران، مالیات، طلاق / نفقه، وراثت.

 

 

 

نهمین خانه: سیستم‌های اعتقادی و آموزش عالی

خانه‌ی نهم یک خانه‌ی سقوط‌کننده است. نشان حاکم آن کماندار و حاکم سیاره‌ای آن ژوپیتر می‌باشد.

سیستم اعتقادی شخصی ما، احساس ماجراجویی، اکتشاف، اعتقادات مذهبی و فلسفه شخصی، تحصیلات عالی، مسافرت راه دور، اخلاق، زبان‌ها و فرهنگ‌های خارجی، حقایق شخصی، طبع و نشر کردن، تجارت.

 

 

 

دهمین خانه: شغل و حرفه، مسئولیت، شهرت و اعتبار و موقعیت

رأس این خانه یک زاویه‌ی ویژه به نام  MC(یا میانه) است.

خانه‌ی دهم یک خانه‌ی زاویه‌ای است. نشان حاکم آن کپریکورن و حاکم سیاره‌ای آن سترن می‌باشد.

شغل و حرفه، مشارکت اجتماعی، جایگاه و مسند در جامعه، موقعیت اجتماعی، شهرت، مقام و موفقیت مادی، چگونگی در نظر گرفتن هویت برای خودمان، دستاورد، چهره‌‌های قدرت واقتدار، چهره‌‌های پدرانه، پدر یا ناپدری، کارفرمایان، دولت‌ها، نگرش‌مان نسبت به مسئولیت، رفتارمان نسبت به پیروی از قانون، تمایل به موفقیت.

 

 

 

یازدهمین خانه: آرمان‌ها و اهداف شخصی، گروه‌ها

خانه‌ی یازدهم یک خانه‌ی دنبال‌کننده است. نشان حاکم آن آکواریوس و حاکم سیاره‌ای آن اورانوس می‌باشد.

دوستان و آشنایان، گروه‌ها، سازمان‌ها، امید، آرزو، آرمان، اهداف شخصی، احساس ما از هدف درونی حقیقی‌مان، درک ما از گروه، انسانیت.

 

 

 

دوازدهمین خانه: رشد و تباهی روح، حریم خصوصی و رازها

خانه‌ی دوازدهم یک خانه‌ی سقوط‌کننده است. نشان حاکم آن ماهی و حاکم سیاره‌ای آن نپتون است.

آنچه که پنهان یا زیر سطح است، کارما، نابود کردن خود، رشد روحی، نقاط قوت و ضعف پنهان، رویاها، امور خصوصی، چیزهای از دست رفته یا گمشده، بیمارستان‌ها و زندان‌ها، مطالعات معنوی.

 

تشریح کامل ۱۲ خانه چارت تولد

 

خانه ها