آسترولوژی شهودی: برگشتی ژوپیتر ژوئن-اکتبر ۲۰۲۱

درست زمانی که خورشید در ۲۰ ژوئن ۲۰۲۱ آماده ی ترک دوقلو می شود، ژوپیتر وارد  برگشتی می شود و به مرکوری، سترن و پلوتو می پیوندد.

برای ژوپیتر عادی است که چند ماه از سال را در برگشتی سپری کند، اما این اولین باری است طی بیش از یک دهه گذشته ما برگشتی ژوپیتر را در نشان ماهی و آکواریوس تجربه می کنیم.

هرگاه سیاره ای به برگشتی می رود، به نظر می رسد که در زودیاک در حال حرکت به عقب است. البته، این سیاره در واقع به عقب حرکت نمی کند، این فقط دیدگاه ما از منظر زمین است.

هنگامی که منجمان باستان این با این امر مواجه می شدند، معتقد بودند این نشانه ای است که ما نیز به ورای چیزها برگردیم و آموزه ها و حکمت های گذشته را دوباره مرور نماییم.

هنگامی که ژوپیتر وارد برگشتی می شود، می تواند باورها، عقاید و چیزهایی که فکر می کردیم می دانیم را در کانون توجه قرار دهد، و ما را ترغیب کند که دوباره بنگریم تا شاید راهی که برای دیدن چیزها انتخاب کرده ایم را تغییر دهیم.

ژوپیتر در حقیقت لنز ما است و به ما در فیلتر کردن، رنگ آمیزی و شکل دادن واقعیت کمک می کند. هنگامی که ما با ارتعاش آن در بالاترین سطح کار می کنیم، به ما این امکان را می دهد که جهان را گسترده و به عنوان مکانی سرشار از فراوانی و بی حد و حصر ببینیم.

این انرژی ژوپیتر است که به ما یادآوری می کند که هر چیزی محتمل است، ما همیشه توانا هستیم و اینکه زندگی سفری نه برای کامل و بی عیب و نقص شدن بلکه به سادگی برای یادگیری است.

توجه کنید که در این چرخه برگشتی تمرکز شما به کجا کشیده می شود. ببینید چه اطلاعات و موارد جدیدی برای شما برجسته می شوند.

این احتمال وجود دارد که تمرکزتان به نوعی تغییر کند. این به شما اجازه خواهد داد تا دیدگاه خود را تغییر دهید و ذهن تان را به سوی امکانات جدید و بیشتر باز کنید.

حتی اگر این یک تغییر ظریف در انرژی باشد، چرا که ژوپیتر از طریق دو نشان ماهی و آکواریوس برگشتی می شود، ما ممکن است متوجه شویم که این نشان های زودیاک در حال رنگ و طعم دادن به آنچه تجربه می کنیم هستند.

هنگامی که برگشتی ژوپیتر نشان ماهی را، از ۲۰ ژوئن تا ۲۹ ژولای، طی می کند ممکن است ارزش های معنوی مان را زیر سوال ببریم یا پروژه هایمان را با رویکردی شهودی و خلاقانه هدایت کنیم.

وقتی برگشتی ژوپیتر از طریق نشان آکواریوس، از ۲۹ ژولای تا پایان برگشتی اش ۱۷ اکتبر حرکت می کند، ممکن است ارزش های اجتماعی خود را زیر سوال ببریم و به چگونگی تناسب یا عدم تناسب خود در جامعه فکر کنیم.

گرچه ممکن است تمام اینها به اندازه ای ملموس نباشند، اما ممکن است در این دوره برگشتی، شاهد مضامین مشابهی از این بافت در زندگی و خارج از زندگی مان باشیم.

حتی ممکن است شاهد گسترش این مضامین و کسب بینش و چشم اندازی جدید در صحنه جهانی باشیم.

برای استفاده از انرژی برگشتی ژوپیتر، بهتر است ذهن خود را روان و باز نگه دارید، زیرا هرگز نمی دانید که ممکن است چه بینش های جدیدی برایتان هدیه آورد.

اگر به هر نوعی زندگی خود را اداره می کنید یا تحت سیستم اعتقادی خاصی کار می کنید، ممکن است دریابید که این انرژی برگشتی ژوپیتر کمی اوضاع را متزلزل ساخته و شما را ترغیب می کند تا از نقطه نظری دیگر به مسائل نگاه کنید.

اگر احساس تفرقه و به هم ریختگی دارید، می توانید از این انرژی برگشتی ژوپیتر استفاده کنید تا به شما کمک کند که متمرکز شوید و روی آنچه واقعاً برایتان مهم است محدود شوید.

به یاد داشته باشید، به دست آوردن تمام اطلاعات و بینشی که به آن نیاز دارید ممکن است تا پایان دوره برگشتی در اکتبر طول بکشد، بنابراین به آرامی حرکت و به زمان بندی الهی اعتماد کنید و بدانید که وقتی جستجو می کنید، پس خواهید یافت!

برای هدایت این انرژی به روشی موثر، از این دوره برگشتی استفاده کنید تا ببینید چگونه باورهای شما و روشی که برای دیدن چیزها انتخاب می کنید، تجربه زندگی تان را رنگ آمیزی می کنند. 

چگونه می توانید فضای بیشتری برای دیدن دنیا به عنوان مکانی امن، شگفت انگیز و پرنعمت ایجاد کنید؟ چگونه می توانید باورهای محدود کننده خود یا عادت به خود کم بینی را که مانع شما می شوند، کنار بگذارید؟

در صورتی که حمایتی برای تغییر نگرش ها ندارید، این کار می تواند دشوار باشد، اما اولین قدم بسیار مناسب این است که از فکری که در حال حاضر به شما خدمتی نمی کند آگاه شوید و ببینید آیا می توانید افکارتان را به سمت چیزهای مورد علاقه تان تغییر دهید.

در ابتدا، ممکن است این تفکر به دوست داشتنی هایتان یک احساس غیرطبیعی یا ساختگی بودن را به شما بدهد، اما بهتر است این کار را از کم یا حتی با سوالی شروع کنید که اعتقاد موجود را به چالش بکشد.

به عنوان مثال، اگر متوجه شدید که یک فکر به طریقی محدود کننده عمل می نماید، ببینید آیا می توانید آن را در همان لحظه شناسایی کرده و آن را به سوالی تبدیل کنید مانند – “اگر این فکر درست نباشد چه؟” یا “در این شرایط من واقعاً از چه می ترسم؟” یا “اگر راهی بهتر برای حل این مسئله وجود داشته باشد، چه؟” با آگاهی از فکر یا رفتارتان، می توانید به آرامی شروع به برنامه ریزی مجدد آن در چیزی کنید که همسو با اعتماد به نفس، خودباوری و خودعشق ورزی باشد.

در ابتدا انجام این کار به تلاش نیاز دارد، اما با گذشت زمان روند کار آسانتر و طبیعی تر می شود. اگرچه که همیشه زمان خوبی برای شروع این کار است اما انرژی ژوپیتر برگشتی قطعاً به این امر کمک می کند!

ژوپیتر در ۲۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۷ اکتبر ۲۰۲۱ مستقیم خواهد شد و امیدوارم که در این زمان ما موفق شده باشیم چشمهایمان را کمی بازتر و ذهنیت خود را کمی گسترده تر کرده باشیم، احتمالا برخی از باورها را تغییر شکل داده باشیم و تفکر خود را با فرکانس حمایتی عشق تطبیق دهیم.

برگشتی ژوپیتر ۲۰۲۱